Każdy z nas z pewnością zna krótkie i piękne cytaty o miłości, które w kilku słowach potrafią powiedzieć całemu światu tak wiele. O miłości pisali najwięksi starożytni filozofowie, pisarze i poeci wszystkich epok, a także zwykli ludzie, którzy w ten sposób wyrażali swoje uczucia.

Co prawda miłość to nie tylko słowa i powinniśmy kochać przede wszystkim czynem, mimo to cytaty o miłości są najpiękniejszą formą pisaną, za pomocą której większość z nas wyraża swoje uczucia na przykład w sieci.

Krótkie cytaty o miłości

Czy można jednoznacznie stwierdzić, które cytaty o miłości są najpiękniejsze? Jedni wolą długie romantyczne wiersze, inni zawierają swoje uczucia w trzech słowach. Także krótkie cytaty o miłości mają swoją moc. Spróbujmy przedstawić te najpopularniejsze.

„Kochać – w kimś drugim siebie pokonać”. – Fryderyk Chrystian Hebbel

„Czym jest miłość? Potrzebą ucieczki od samego siebie”. – François de La Rochefoucauld

„Miłość to nie jakaś cząstka życia, miłość to pełna życia”. – Nikołaj Bierdiajew

„Tylko miłość potrafi zatrzymać czas”. – Jean-Jacques Rousseau

„Miłość nie jest słowem – jest obecnością”. – Zbigniew Trzaskowski

„Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu”. – Blaise Pascal

Inspirujące cytaty o miłości

A Ty jakie znasz inspirujące cytaty o miłości? A może te przedstawione powyżej są Ci dobrze znane? Jesteś romantykiem czy realistą? Nawet jeżeli nie wierzysz w wielką moc cytatów o miłości, warto je czytać i znać.

Mają one swoje wyjątkowe i ponadczasowe przesłanie. Możemy się o tym przekonać czytając poezję, słuchając piosenek o miłości, a także wtedy gdy sami używamy cytatów o miłości, aby przekazać swoje uczucie ukochanej osobie.

Dodaj komentarz