Czy mam wysokie poczucie własnej wartości?

0

Jedną z najważniejszych rad, jakie standardowo oferują nam portale randkowe odnośnie udanego korzystania z ich serwisów, jest wchodzenie w świat sieciowego randkowania z wysokim poczuciem własnej wartości. Pozwala ono odnajdywać ciekawe osoby oraz daje możliwość samorealizacji w udanym związku, a randki internetowe przynoszą nam same korzyści towarzyskie. Co to jednak oznacza, że mamy poczucie własnej wartości?

Ceńmy siebie

Zdefiniowanie tego nie jest łatwe, ponieważ po randce internetowej z narcyzem można powiedzieć, że ta osoba miała o sobie bardzo wysokie mniemanie i to zdecydowanie nie będzie komplement. Wysoką samoocenę, w dobrym znaczeniu tego słowa, można rozpoznać po działaniach racjonalnych, podmiotowych i często też odważnych. Osoba, która realnie posiada wysoką samoocenę, nie boi się kontaktów z innymi ludźmi, chętnie podejmuje nowe wyzwania i jest otwarta na zmiany, a portal randkowy jest dla niej idealnym miejscem do poznawania nowych osób.

Taka osoba w sposób uczciwy podchodzi do swojego otoczenia, jest na nie otwarta, nie stroni od ludzi oraz potrafi z nimi wchodzić w interakcje, chociażby w najprostszą kooperację zawodową czy współpracę sąsiedzką. Osoby z wysoką samooceną mają też tendencję do szczodrości, są zazwyczaj pozytywnie nastawione do świata i nie czują specjalnej potrzeby autoprezentacji.

Dodaj komentarz