Szczęściu trzeba pomagać, a najlepszym pomocnikiem jest czas

Wchodzisz na portale randkowe, ale jesteś już tam od jakiegoś czasu i cały czas jesteś singielką? To nie powód do rozpaczy. Czas to najważniejszy czynnik w poszukiwaniu miłości, ponieważ niełatwo jest odnaleźć osobę, która będzie nam pasowała. A jeszcze my też musimy pasować tej drugiej osobie.

Spiesz się powoli

Najważniejsze w poszukiwaniu miłości, w Internecie i w klasyczny sposób, jest robienie tego na spokojnie i bez pośpiechu. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, ponieważ takie randki internetowe są czymś, co ma pomóc nam w poznaniu drugiej osoby, a nie przeprowadzeniu szybkiej selekcji i przejściu do następnego etapu znajomości.

Przyspieszanie spraw tego typu ma zazwyczaj dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego, ponieważ zamiast inwestować w osoby dla nas ciekawe, rzucamy się w pierwszy lepszy związek, który nigdy nie miał przed sobą żadnej przyszłości. Portal randkowy to doskonałe miejsce do poszukiwania miłości, ale róbmy to z rozwagą.

Prawdą jest oczywiście to, że związki nie biorą się z przypadku i trzeba na nie zapracować w sposób celowy i cierpliwy. Tym niemniej, nawet największym wysiłkiem nigdy nie będzie się dało zbudować związku z osobą, która jest w stosunku do nas niekompatybilna pod względem charakteru czy oczekiwań odnośnie wspólnego życia.