Wymiana walut online – ile to trwa?

Każdą działalność można podsumować trzema kategoriami: szybkością, jakością i ceną, czyli kosztami. Intuicyjnie rozumiemy, że jeśli coś jest szybkie i dobre, nie będzie tanie, a rzeczy tanie i szybkie zwykle nie są zbyt wysokiej jakości. Usługi internetowe często burzą ten schemat i nie inaczej jest w przypadku wymiany walut online. Kantor online – Pluskantor.pl, pokazuje nam że może być i szybko, i tanio, i dobrze.

Nie ma obecnie wątpliwości odnośnie skuteczności wymiany waluty ani jej ceny, ale czas pozostaje zagadnieniem dyskusyjnym. Czy ma to swoje uzasadnienie?

Co jest potrzebne do rozpoczęcia wymiany?

Wymiana walut online wymaga kilku czynników przygotowujących. Nie powinno to jednak budzić niepokoju. Przygotowanie to jest bardzo proste i często nie wymaga w zasadzie żadnych dodatkowych czynności, poza założeniem konta na portalu oferującym waluty online. Założenie takiego konta na Pluskantor.pl jest w pełni darmowe. Aby móc je otworzyć, potrzebny jest jedynie aktywny adres e mail oraz kilka chwil, aby uzupełnić swoje dane osobowe. Ważne jest, by dane osobowe były prawdziwe, ponieważ wszystkie transakcje zawierane w serwisie kantorowym są w pełni wiążącymi umowami.

Po założeniu konta w serwisie wymiany walut, należy podpiąć do niego dwa rachunki bankowe w różnych walutach, tak by możliwe było pobranie jednej waluty i wysłanie na właściwe konto właściwej waluty, jakiej potrzebujemy. Zakładając, że osoba rejestrująca się w serwisie posiada już konta walutowe w dowolnym banku, jedyną czynnością do wykonania pozostaje wpisanie ich numerów.

Proces transakcji

Kantory online różnią się nieznacznie pod względem samego procesu zawierania transakcji. Najczęściej najpierw trzeba przelać pieniądze ze swojego konta na konto portalu, by potem sama transakcja mogła się odbyć. Operacja kupna-sprzedaży walut online to transakcja natychmiastowa. Kursy walut na giełdach walutowych są zmienne i dana oferta kursowa jest aktualna zaledwie kilka sekund, potem ulega zmianie nawet o ułamki grosza. W momencie naciśnięcia przycisku potwierdzającego transakcję online, pieniądze wędrują na docelowe konta bankowe.

Przelewy z Pluskantor.pl to przelewy wewnętrzne

Kantor online Pluskantor.pl, podobnie jak inne serwisy internetowe tego rodzaju, blisko współpracuje z wieloma polskimi bankami. Oznacza to, że większość przelewów odbywa się w trybie ekspresowym, z wykorzystaniem transakcji wewnętrznych banku. Jest to bardzo istotne, ponieważ system ELIXIR wykorzystywany do tradycyjnych przelewów może powodować teoretycznie nawet 1 dzień opóźnienia na każdej operacji (wymiana walut to dwie operacje: przekazanie zapłaty i odebranie waluty). Przelewy wewnętrzne realizowane są przez banki niemal natychmiast.

Reasumując, czas potrzebny na skorzystanie z kantoru online to dwie minuty na założenie konta, od kilku do kilkunastu minut na wykonanie operacji przelewowych niezbędnych przy wymianie walut online oraz sekunda na naciśnięcie guzika zatwierdzającego daną operację.