Wymiany wykonywane bezpośrednio przelewem w kantorach internetowych

W kantorach internetowych konieczne jest założenie konta niezależnie od tego, co się robi, ale warto to zrobić, ponieważ dzięki takiemu kontu można dokonywać szybkich transakcji przelew za przelew.

Konto w kantorze internetowym

Internetowy kantor wymiany walut, na przykład Pluskantor.pl, wymaga od nas założenia rachunku, ponieważ jest to poważna instytucja finansowa i działanie w oparciu o fałszywe dane czy w ogóle bez żadnych danych po prostu nie wchodzi tutaj w grę. Każdy użytkownik musi podać swoje prawdziwe dane i je potwierdzić, by mógł korzystać z usług, jakie oferuje kantor internetowy. Tylko w taki sposób kantor online jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom absolutnie bezpieczną, szybką i wygodną usługę.

W jaki sposób kantory internetowe dbają o to, by dane były prawdziwe i potwierdzone? Wysługują się w tej kwestii bankami, które w momencie zakładania konta dla swoich klientów mają bardzo rozbudowany obowiązek sprawdzania wszystkich danych. Dlatego jeśli ktoś posiada konto w banku, na pewno podał tam prawdziwe dane i został zweryfikowany. Tak więc, jeśli tylko może wykonywać czynności za pomocą takiego konta, można uznać, że jest osobą, za którą się podaje.

Szybkie przelewy

Skoro klient na pewno ma konto w banku, do skorzystania z oferty proponowanej przez kantory w Internecie potrzeba mu jeszcze jednego konta. Zakładamy bowiem w tym momencie, że pierwsze konto to konto złotówkowe, a drugie konto, którego jeszcze potrzebuje, to konto w walucie. Może oczywiście być też tak, że jedno konto będzie w euro, a drugie w dolarze lub franku. W Internecie można wymieniać niemal dowolne waluty na inne i nie jest to żaden problem.

Połączenie kont bankowych z kontami w kantorach online pozwala na dokonanie natychmiastowej operacji, ponieważ w momencie zaakceptowania kursu waluty dokonywany jest przelew odpowiedniej kwoty pieniędzy z naszego pierwszego konta, po czym na konto drugie od razu wysyłane są pieniądze w odpowiedniej ilości – po kursie wymiany.

Opóźnienia są tu naprawdę minimalne, ponieważ jeśli tylko ktoś posiada konto w jednym z większych polskich banków, na pewno bank ten współpracuje z kantorem w sieci, dzięki czemu wszystkie przelewy mają charakter transakcji wewnętrznych. A te zazwyczaj księgowane są niemal natychmiast. Warto zauważyć, że taki stan rzeczy oznacza również, że niemal we wszystkich bankach przelewy będą zupełnie za darmo.