Kantory online współpracują z bankami

Jeśli wejść na stronę dowolnego serwisu jaki jest kantor online, można od razu zauważyć, że pojawia się tam długa lista banków, z którymi kantor współpracuje. To na pewno dobrze, że taka instytucja współpracuje z dużą ilością banków. Pozostaje tylko pytanie, dlaczego jest to korzyścią i dlaczego powinno to interesować klienta?

Bezpieczeństwo transakcji

W pierwszej kolejności należy wskazać na bezpieczeństwo. Nie da się nie zauważyć, że banki są w zasadzie w każdej gospodarce synonimami bezpieczeństwa oraz stabilności. Nie bez powodu mówi się, że coś jest bezpieczne jak w banku. W rzeczywistości także trudno jest szukać jakiegokolwiek podmiotu, nie tylko z sektora finansowego, który byłby w stanie zaoferować tak niesamowicie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dlatego jeśli kantor internetowy PlusKantor chwali się, iż w gronie jego partnerów są praktycznie wszystkie liczące się banki oraz duża grupa podmiotów, które mają mniejszy zasięg, ale także wiele klientów, jest to dowód na bezpieczeństwo środków powierzanych kantorowi. Nie wolno o tym zapominać.

Wygoda

Drugą kwestią jest to, iż internetowy kantor wymiany walut poprzez swoją współpracę z tak dużą ilością baków jest w stanie sprawić, że jego transakcje będą transakcjami wewnętrznymi banków. Dlaczego jest to istotne? Głównie dlatego, że transfer środków z jego konta na drugie w tym samym banku jest nieporównanie szybszy od wykorzystania systemu elixir, czyli systemu, w oparciu o który porozumiewają się banki w swojej normalnej działalności. System ten nie jest oczywiście w żaden sposób zły, ale trzeba rozumieć, że powoduje on opóźnienia co najmniej o jedną dobę. Kiedy stosuje się przelewy wewnętrzne, nie ma takiego opóźnienia, ponieważ bank załatwia wszystko na swoim podwórku.

Cena

Przelewy zewnętrzne zazwyczaj wiążą się z jakimiś kosztami, więc jeśli w ramach wymiany waluty online ktoś zleca przelewy pieniędzy z konta na konto, może się spodziewać, że naliczone zostaną za to niewielkie, ale zawsze obecne opłaty. W przypadku korzystania z szerokiej gamy banków można mieć nadzieję, że żadne takie koszty nie będą poniesione, chociaż cały czas jeszcze część banków pobiera opłaty nawet za realizowanie przelewów wewnętrznych zlecanych przez Internet. To już jednak nie jest wina kantorów, a klienta który zdecydował się na skorzystanie z usług mało konkurencyjnego banku, oferującego swoje usługi wraz z wysokimi opłatami.